Pogoda w Bydgoszczy 10 mar 06:20 | Redaktor
Niż i front ciepły [POGODA]

fot. Pixabay

Wczorajsza nasza prognoza sprawdziła się dość ściśle. Za oknem pada śnieg, który prawdopodobnie wkrótce zacznie przechodzić w śnieg z deszczem.

Cisza przed burzą? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:32

Ostatni ciepły dzień [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 24 mar 06:42

Centrum niżu znajduje się nad kanałem La Manche. Jego wysunięta na wschód zatoka obejmuje Polskę, a front ciepły idący z południa na północ, wprowadza do nas ciepły wycinek tego niżu.

Jednocześnie, ponieważ znajdujemy się coraz bliżej centrum niżu („oka cyklonu”), wiatr jest słaby. Ciśnienie wciąż spada i jutro rano osiągnie swoje minimum. Zachmurzenie będzie dziś oczywiście duże lub całkowite. Opady prawdpodobnie ustaną popołudniu i powrócą w nocy wraz frontem chłodnym, który postępuje za ciepłym. 

Temperatura wyniesie dziś maksymalnie +3 stopnie, w nocy spadnie do około zera. 

Jutro, zwłaszcza popołudniu, można spodziewać się przejaśnień i rozpogodzeń, ale spacer nie będzie jednak przyjemny, ze względu na silny wiatr północny, osiągający w porywach 60 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie w sobotę +2 stopnie. 

Tak jak już zapowiadaliśmy, w poniedziałek ciepły wycinek kolejnego niżu przyniesie nam spektalularny wzrost temperatury, nawet do +10 stopni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.13, a zajdzie o 17.42. Dzień będzie trwał 11 godzin i 29 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor