Pogoda w Bydgoszczy 6 mar 2019 | Redaktor
Niże idą na wschód. Teraz Cornelius [POGODA]

Znajdujemy się przejściowo pod wpływem klina wyżowego z południa, związanego z niezbyt silnym, ale bardzo rozległym wyżem znad północnej Afryki.

Pochmurno, słabe opady [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:10

Bez ocieplenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:14

Klin ten rozbuduje się w samodzielny wyż, ale nad Rosją i odejdzie dalej na wschód, nie mając dalszego wpływu na pogodę w Polsce. 

Dziś kierunek wiatru zmieni się na południowy, a przede wszystkim już znacznie znalała jego prędkość. Spodziewane są po południu rozpogodzenia. Będzie dość ciepło, temperatura maksymalna dziś w ciągu dnia wyniesie do 10 stopni, w nocy może spaść do zera, a przy gruncie do wartości ujemnych. 

Od godzin popołudniowych ponownie nastąpi ożywienie w atmosferze, spowodowane wchodzeniem nad morze Północne następnego niżu atlantyckiego - Cornelius. Będzie on wędrował na wschód podobnym torem co niż poprzedni, czyli przez Skandynawię i Zatokę Botnicką, 

Pryniesie on nam początkowo ciepłe powietrze. W czwartek temperatura może nawet przekroczyć 15 stopni. Wiatr będzie słabszy niż przy przejściu jego poprzednika, ale w piątek może wiać nawet 40 km/h.

Zachmurzenie zarówno dziś, jak i w czwartek będzie zmienne. Deszcz, jeśli się zdarzy, będzie słaby i przelotny.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.24, a zajdzie o 17.35. Dzień będzie trwał 11 godzin i 11 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor