Pogoda w Bydgoszczy 2 kwi 07:06 | Redaktor
Ochłodzenie jest już faktem [POGODA]

fot. Pixabay

Charakterystyczną cechą dzisiejszej pogody będzie zachodni wiatr, osiągający w porywach do 70 km/h

Przed kolejnym ochłodzeniem [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:01

Czas chłodu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:55

Front chłodny przeszedł przez Polskę w nocy. W Bydgoszczy najmocniej padało około godziny jedenastej wieczorem, druga fala deszczu, z właściwym frontem, przeszła między drugą w nocy, a czwartą rano. 

O szóstej rano temperatura na bydgoskim lotnisku wyniosła 10 stopni. W ciągu dnia wzrośnie ona co najwyżej o trzy stopnie. W ciągu dnia zachmurzenie będzie początkowo duże, w drugiej części dnia pod wpływem wiatru można się spodziewać przejaśnień. Opady nie są dziś przewidywane, ale może wystąpić przelotny deszcz konwekcyjny. Regularne opady spodziewane są znów w nocy. 

W nocy też nastąpi dalszy spadek temperatury — do około 5 stopni jutro nad ranem. Środa będzie najchłodniejszym dniem tego cyklu, z temperaturą maksymalną 8 stopni, a najchłodniejsza noc — ze środy na czwartek — może przynieść przymrozki. Wiatr będzie jutro słabnąć i wieczorem powienien zupełnie ucichnąć. Ciśnienie zacznie jutro szybko rosnąć. 

Od zachodu nadejdzie następnie kolejny niż, przynoszący w przedniej części znów ciepłe powietrze z południa. W następny weekend spodziewać się możemy ponownie temperatur przekraczających 20 stopni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.18, a zajdzie o 19.24. Dzień będzie trwał 13 godzin i 6 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor