Pogoda w Bydgoszczy 6 maj 07:13 | Redaktor
Ocieplenie? W przyszłym tygodniu… [POGODA]

Trwa napływ chłodnego powietrza z rejonów arktycznych, które dostaje się do nas wokół niżu przechodzącego nad Bałtykiem.

Trochę lata, trochę jesieni [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:36

Sobota dość pogodna i ciepła [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:19

To arktyczne powietrze napływa do nas wokół niżu, wciąż znajdującego się nad Bałtykiem. Niże, jak wielokrotnie wyjaśnialiśmy, obracają masy powietrza w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara. Po obrzeżach bałtyckiego niżu prowadzone jest więc powietrze z morza Norweskiego, przez morze Północne, a dalej przez Niemcy do Polski. 

Sytuacja zmieni się w najbliższą niedzielę. Powstanie prawdopodobnie quasi–stacjonarny niż nad Anglią i strumień zimnego powietrza znad morza Norweskiego poprowadzony zostanie zachodnim wybrzeżem Anglii i Irlandii, a do nas wreszcie z południa będzie mogło napłynąć powietrze śródziemnomorskie. 

Zanim to jednak nastąpi, dziś będzie dość pochmurno i wietrznie, temperatura maksymalna wyniesie 10 stopni, w połowie dnia możliwy będzie przelotny deszcz i burza, a wiatr będzie silny i porywisty, zachodni. 

Jutro siła wiatru znacznie zmaleje, spodziewane jest za to zachmurzenie całkowite i intensywny deszcz. Temperatura spadnie jeszcze o około 2 stopnie.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.03, a zajdzie o 20.25. Dzień będzie trwał 15 godzin i 22 minuty.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor