Pogoda w Bydgoszczy 10 lut 2018 | Redaktor
Odwilży nie będzie [POGODA, godz. 7.30]

Zgodnie z naszymi przewidywaniami nocny mróz nieco zelżał. Dziś rano było w Bydgoszczy -5 stopni Celsjusza. Nie wiąże się to jednak z napływem do nas cieplejszych mas powietrza, ale ze wzrostem zachmurzenia. W czasie bezchmurnych nocy ciepło było wypromieniowywane "w kosmos". Teraz niebo zachmurzyło się i zjawisko to nie występuje.

Uff, jak gorąco! [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:54

W centrum wyżu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:05
Sytuacja atmosfery nad Europą ustabilizowała się od dłuższego już czasu na sposób typowo zimowy. Wyż Syberyjski połączony jest siodłem nad Europą z wyżem Azorskim. Układu tego nie zaburzyły w sposób istotny niże wędrujące znad morza Egejskiego na północ po wschodniej stronie Polski. Nie zniszczy go też, jak się zdaje, potężny niż tworzący się właśnie nad północnym Atlantykiem. Wygląda na to, że zostanie on zatrzymany u granic Norwegii i nie odbuduje cyrkulacji zachodniej.
 
To wszystko oznacza, że zima przedłuża się. Spodziewane ocieplenie w poniedziałek - wtorek, związane z wpływem wspomnianego niżu będzie niewielkie i przejściowe.
 
A dziś w Bydgoszczy pochmurno, z temperaturą od -4 do -2 stopni. Ciśnienie wynosi 764 mm słupka rtęci (1018 hPa) i już zaczęło spadać. Wiatr wciąż będzie słaby - z południowego wschodu
 
Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.16, zajdzie o 16.49. Dzień będzie trwał 9 godzin i 33 minuty. 
 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor