Pogoda w Bydgoszczy 2 maj 06:59 | Redaktor
Oj będzie wiało! [POGODA]

Deszcz, nawałnica, szkwał, burza — prześcigają się serwisy w prognozowaniu dzisiejszej pogody. I mają wiele racji.

Między niżem a wyżem [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 09:41

Kolejna przebudowa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:53

IMGW pisze w ostrzeżeniu: „od godz. 13:00 dnia 02.05.2021 do godz. 02:00 dnia 03.05.2021 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h. Wiatr będzie skręcał stopniowo od północnego wschodu na północny zachód”. Pisaliśmy już o tym we wczorajszej prognozie pogody.

Nad Bałtykiem rozbudowuje się klin wyżowy, ale na południe od niego, nad zachodnią Ukrainą, ma swoje centrum niż, odchodzący już na wschód. To on będzie sprawcą dzisiejszych gwałtownych zjawisk. Oprócz wiatru przewidywane są intensywne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. 

Wiatr zacznie cichnąć w poniedziałek nad ranem, ale chmury i przelotne deszcze utrzymają się jeszcze przez cały świąteczny dzień. Dziś i jutro możemy spodziewać się też bardzo niskich jak na tę porę roku temperatur, maksymalnie będzie 8 – 9 stopni. 

Od wtorku ma być trochę cieplej, ale wciąż z przeltnymi deszczami.  

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.10, a zajdzie o 20.19. Dzień będzie trwał 15 godzin i 8 minut.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor