Pogoda w Bydgoszczy 7 paź 2019 | Redaktor
Ostatni pogodny dzień [POGODA]

Znów się zachmurzy, już dziś po południu, a jutro będzie padać.

Śnieg jeszcze leży, ale topnieje [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:00

Pada śnieg [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:14

Ale jest i dobra wiadomość. Od środy wrócą temperatury maksymalne rzędu 15 stopni, a niewykluczone, że od przyszłego weekendu nawet rzędu 20 stopni. To pierwsze ocieplenie przyniesie wielki niż Atlantycki „Peter”, który już się zbliża do wysp Brytyjskich. Modele numeryczne przewidują następnie rozbudowę potężnego wału wyżowego od wyżu Azorskiego poprzez południe Europy, aż nad morze Czarne, gdzie z kolei rozbuduje się on nad Ukrainę i Rosję, stwarzając warunki dla pogody znanej nam jako „złota polska jesień”. Jak długo taka sytuacja potrwa i czy w ogóle do niej dojdzie — nie jest dziś pewne, jednak przypomnę, że pisałem o takim scenariuszu już kilka dni temu.

Tymczasem dziś powitał nas przymrozek, komunikat METAR bydgoskiego lotniska podawał o godzinie 5.30 temperaturę -1 stopnień. Na razie przeważający obszar Europy jest w zasięgu słabnącego wyżu z centrum nad półwyspem Skandynawskim. 

Zachmurzenie dziś w Bydgoszczy będzie wzrastać do umiarkowanego i dużego. Temperatura maksymalna wyniesie około 10 stopni. Deszcz dziś raczej nie będzie w Bydgoszczy padał. Wiatr na ogół słaby, zmienny.

W nocy, a zwłaszcza nad ranem, znów spodziewane jest rozpogodzenie i przymrozek.

Jutro zachmurzenie będzie już bardzo szybko wzrastać do dużego. Z zachodu na wschód będzie przemieszczała się strefa opadów deszczu. Temperatura maksymalna we wtorek: 11 stopni, w środę: 14 stopni. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.00, a zajdzie o 18.11. Dzień będzie trwał 11 godzin i 10 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor