Pogoda w Bydgoszczy 6 sie 2018 | Redaktor
Ostatni przyjemny dzień [POGODA]

Od jutra przewidywany jest powrót upałów, z temperaturą 30 stopni i więcej. Dziś jeszcze możemy cieszyć się przyjemnym polarnym powietrzem z temperaturą maksymalną do 25 stopni

Chłodna wiosna [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:34

Ponowna inwazja chłodu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:32

Mamy w tej chwili wyż nad Niemcami oraz niż nad Finlandią. Pamiętając o podstawowym prawie meteorologii (które mówi, że niż na półkuli północnej obraca masy powietrza wokół swego centrum, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, a wokół centrum wyżu wirują one zgodnie ze wskazówkami zegara) możemy przewidzieć, co będzie się działo. Pomiędzy wspomnianym wyżem a niżem tworzy się droga napływu chłodnego powietrza z północnego zachodu.

Niestety tak jest tylko dzisiaj. Wyż znad Niemiec będzie się przesuwał na wschód i już jutro znajdzie się nad Ukrainą. A z kolei po naszej zachodniej stronie pojawi się kolejny niż z rodowodem atlatyckim. Sytuacja się zatem odwróci i zacznie znów napływać gorące powietrze z południa.

Dlatego od jutra przewidywany jest powrót upałów, z temperaturą 30 stopni i więcej. Dziś jeszcze możemy cieszyć się przyjemnym polarnym powietrzem z temperaturą maksymalną do 25 stopni.

Przelotne opady deszczu nie są dziś wykluczone, ale nie powinny one być ani długotrwałe ani obfite. Zachmurzenie będzie umiarkowane. Zjawiska powyżej opisane potwierdzi kierunek wiatru. Dziś bedzie on wiał  z północnego zachodu, a od jutra z południa.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.13, a zajdzie o 20.33. Dzień będzie trwał 15 godzin i 20 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor