Pogoda w Bydgoszczy 1 sie 2019 | Redaktor
Pochmurno i chłodniej [POGODA]

Rosja i wyspy Brytyjskie znajdują się pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże.

Tym razem ciepły front [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:57

Front chłodny [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 26 paź 05:21

Nad Polską mamy płytką zatokę niżu rosyjskiego, a od zachodu rozbudowuje się wyż „Zella”. Ważniejsze jest jednak to, że układ frontów, o którym pisaliśmy wczoraj, przekształcił się we front pofalowany. Jest to front, który w wyniku przekształceń układu ciśnień stracił mozliwość poruszania się. W takiej sytuacji trudno już mówić o jego ciepłym lub chłodnym charakterze, skoro się nie przesuwa i nie powoduje wymiany mas powietrza. Przebiega on przez Polskę ukośnie od rejonu ujścia Odry przez ziemię Lubuską, Wielkopolskę aż po Karpaty. Jesteśmy po jego północnej stronie, w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie powoli spadać.

Zachmurzenie będzie dziś umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Mało prawdopodobne, ale nie wykluczone są w Bydgoszczy przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie około 22 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich. 

W nocy zachmurzenie ma być umiarkowane, może wzrosnąć do dużego, aż do wystąpienia niewielkich przelotnych opadów deszczu. Temperatura minimalna około 15 stopni.

Jutro pogoda podobna do dzisiejszej. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.05, a zajdzie o 20.42. Dzień będzie trwał 15 godzin i 37 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor