Pogoda w Bydgoszczy 30 maj 07:47 | Redaktor
Pochmurno i zimno — taki będzie weekend [POGODA]

Od rana mamy w sobotę zachmurzenie umiarkowane, ale będzie ono wzrastać do dużego. Temperatura nie będzie przekraczać 18 stopni.

Dynamiczne zmiany [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:50

Pada i padać będzie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:01

Ta zmiana pogody spowodowana jest zjawiskiem dość rzadkim, bo nie przychodzi do nas niż znad Atlantyku, ale gwałtownie się rozwija i wędruje na zachód niż znad Białorusi i Ukrainy. Ten niewielki cyklon powstał z fali na froncie rozdzielającym chłodne masy powietrza polarnego morskiego, napływającego po wschodniej krawędzi wyżu skandynawskiego, od powietrza zwrotnikowego na wschodzie, znad morza Czarnego. Niż ten tworzy rozległą strefę zachmurzenia, która właśnie do nas dociera. Zachmurzenie będzie więc dziś wzrastać do dużego, a wiatr, umiarkowany i dość silny bedzie wiał cały czas z północy. Jest to zgodne z podstawowym prawem meteorologii, o którym mówiliśmy wielokrotnie — niż na półkuli północnej obraca masy powietrza wokół swego centrum, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Niż mamy na wschodzie, wiatr musi więc wiać z północy. W nocy możliwy będzie przelotny deszcz.

Dobra wiadomość jest taka, że układ baryczny jest quasi–stacjonarny, wyż skandynawski pozostanie na swoim miejscu, niż się wypełni, nie widać na razie możliwości otwarcia cyrkulacji zachodniej czyli wędrówki wyżów znad Atlantyku. Napływ powietrza wkrótce odwróci się na południowy. Pod koniec przyszłego tygodnia możemy liczyć nawet na temperaturę rzędu 25 – 27 stopni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.28, a zajdzie o 21.02. Dzień będzie trwał 16 godzin i 34 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor