Pogoda w Bydgoszczy 9 mar 2019 | Redaktor
Pochmurny, wietrzny weekend [POGODA]

Niż Cornelius przewędrował już przez cały Bałtyk i jego centrum znajduje się nad zatoką Botnicką. 

Pochmurno, słabe opady [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:10

Bez ocieplenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:14

Tam pozostanie do czasu aż połączy się z kolejnym niżem, którego centrum aktualnie znajduje się u wybrzeży Norwegii, a dziś wieczorem przejdzie przez cieśniny duńskie. Będziemy więc mieli do czynienia z przejściem przez Bałtyk kolejnego cyklonu, z wszystkimi tego konsekwencjami: silnym wiatrem, deszczem, zmienną temperaturą i zmiennym zachmurzeniem.

I tak, dzisiaj prędkość wiatru znów wzrośnie do około 30 - 40 km/h, w porywach do 80, padać będzie deszcz, niewykluczone są nawet burze, a temperatura maksymalna wyniesie około 8 stopni. Na zachmurzonym niebie mogą od czasu do czasu pojawiać się przejaśnienia lub rozpogodzenia. W nocy wiatr przejściowo osłabnie, ale nadal będzie padał deszcz. Temperatura spadnie do około zera. Jutro będzie już trochę mniej deszczu, a więcej rozpogodzeń, ale spacerów nie rekomendujemy, bo wiatr wciąż będzie silny, z zachodu, a po południu i wieczorem, gdy osłabnie, znów zacznie padać deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie około 7 stopni. Spokojniejszy i słoneczny powinien być poniedziałek, z temperaturą maksymalną około 5 stopni. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.18, a zajdzie o 17.41. Dzień będzie trwał 11 godzin i 23 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor