Pogoda w Bydgoszczy 22 lip 2018 | Redaktor
Pogodna niedziela [POGODA]

Dziś zobaczymy nieco mniej słońca niż wczoraj. Ale nadal będzie pogodnie

Valentin się umacnia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:08

Fiński niż [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:18

Kilka razy pisałem już w prognozach, że pracownicy niemieckich służb meteo znaleźli sobie zabawę, która, jak się wydaje, bardzo uprzyjemnia im pracę. Nazywają wyże i niże baryczne imionami swoich pracowników. Zabawmy się więc wraz z nimi. Niezwykle żywotny i dobrze nam znany niż stacjonarny, który cały czas znajduje się na pograniczu Rosji, Białorusi i Ukrainy, nazywa się w ich terminologii - Halina. To on był odpowiedzialny za ostatnią "porę deszczową". Drugi niż, który utworzył się nad Skandynawią i Finlandią otrzymał imię Isabell, jego centrum znajduje się nad zatoką Botnicką. Imieniem Gottfried ochrzczony zaś został niewielki wyż, który rozbudował się nad Rumunią i Bałkanami, ale na zachód do niego mamy kolejną (anonimową) zatokę niżową.

Te niże sprawiają, że Polska od trzech stron - północy, wschodu i zachodu - wciąż otoczona jest deszczową aurą. Jedynie u nas i w pasie biegnącym przez Czechy i Austrię w stronę Adriatyku, mamy od niedawna swoistą wyspę pięknej, letniej pogody. I taka sytuacja utrzyma się przez kilka dni.

Dziś w Bydgoszczy zachmurzenie będzie umiarkowane, z rozpogodzeniami, ale bez deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 25 - 27 stopni. Wiatr będzie słaby - z północy. W poniedziałek i wtorek - pogoda bez większych zmian.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.49, a zajdzie o 20.59. Dzień będzie trwał 16 godzin i 10 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor