Pogoda w Bydgoszczy 12 mar 2023 | Redaktor
Pogodny, ale przejściowy wyż [POGODA]

fot. Pixabay

Po kilkugodzinnym okresie pogodnym już w godzinach popołudniowych lub wieczornych zauważymy zaciągające od zachodu chmury pierzaste, stopniowo łączące się, i przechodzące na chmury warstwowe.

Zmiany w układzie atmosferycznym [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:54

Lato, ale burzowe [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 17 cze 07:11

Na razie jesteśmy w zasięgu wyżu, który rozwija się i przemieszcza się na wschód, od Czech przez Węgry nad Rumunię. Jego klin sięga nad Polskę. Już wieczorem jednak ciśnienie zacznie spadać, co będzie symptomem nadejścia następnego układu niżowego zmierzającego od morza Północnego nad Bałtyk. Trwa cyrkulacja zachodnia, która oznacza na przemian napływy chłodu na południe, ale też napływy ciepła na północ, które niebawem mogą zacząć przeważać. To właśnie prawo fizyki atmosfery zostało utrwalone w ludowych powiedzeniach — np. „w marcu jak w garncu”, czy „marzec figlarzec”.

Dziś w Bygdoszczy oprócz opisanego już procesu z powstaniem zachmurzenia, będzie wiał zachodni dość silny wiatr, który wieczorem zmieni kierunek na południowy. Opady są dziś mało prawdopodobne. Temperatura maksymalna wyniesie 5 stopni (rano było zero).

W nocy możliwy deszcz lub deszcz ze śniegiem, siła wiatru znacznie spadnie, temperatura minimalna wyniesie około + 1 stopień. 

Jutro natomiast przewidywany jest deszcz, wzrost temperatury i spadek ciśnienia, a także ponowny wzrost siły wiatru. Temperatura maksymalna wyniesie jutro (wieczorem) około 9 stopni. We wtorek może być nawet 13 stopni, ale w środę znów przyjdzie powietrze nieco chłodniejsze. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.08, a zajdzie o 17.46. Dzień będzie trwał 11 godzin i 37 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor