Pogoda w Bydgoszczy 4 lut 08:21 | Redaktor
Północny wiatr przynosi chłodne powietrze [POGODA]

Rozpoczął się napływ powietrza pochodzenia arktycznego ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Cisza przed burzą? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:32

Ostatni ciepły dzień [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 24 mar 06:42

Za ustępującym niżem od zachodu rozbudowuje się klin wyżu znad Bretanii, który w najbliższych dniach obejmie swoim zasięgiem niemal cały kontynent, aż po Ural. W tym wyżu mamy mamy na razie czyste i chłodne powietrze, atmosfera jest „przewietrzana” przez północny wiatr o prędkości w porywach 50-70 km/h. Od jutra jednak wiatr osłabnie, co przy wysokim ciśnieniu (dziś rano 770, jutro już 780 mm Hg) stworzy warunki do powstawania smogu. 

Zachmurzenie będzie dziś w Bydgoszczy przeważnie małe, po południu może wzrosnąć do umiarkowanego, nie jest wykluczony niewielki przelotny śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie dziś 0 stopni. W nocy możliwy jest spadek temperatury nawet do -10 stopni. Jutro zachmurzenie będzie już większe, a od poniedziałku układ atmosferyczny przekształci się prawdopodobnie w typowy zimowy wyż „zgniły”, z dużym zachmurzeniem w dzień i praktycznie bez wiatru. Nocne rozpogodzenia będą jednak skutkowały głębokimi spadkami temperatur.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.25, a zajdzie o 16.37. Dzień będzie trwał 9 godzin i 12 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor