Pogoda w Bydgoszczy 13 cze 08:26 | Redaktor
Powrót słońca [POGODA]

Wyparte zostało ciepłe powietrze o cechach kontynentalnych. Napłynęło postępujące za frontem powietrze polarne, ale o cechach morskich i wyraźnie chłodniejsze.

Zmiana napływu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:08

Bez większych zmian [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 28 lip 06:49

W tym chłodnym powietrzu w rejonie zatoki Biskajskiej uformował się wtórny ośrodek wyżowy, który przesuwa się nad Francję, a następnie nad południowe Niemcy. Niż znad morza Norweskiego, który przyniósł nam wczorajszy front, odsuwa się na wschód, pompując chłodne powietrze polarne znad południowej Skandynawii przez zachodni i południowy Bałtyk nad Polskę.

Na razie w naszym regionie utrzymuje się zachmurzenie kłębiaste, ale bez opadów. W ciągu dnia pogoda będzie niestabilna, jednak z przewagą rozpogodzeń, popołudniu może znów nastąpić wzrost zachmurzenia. Temperatura maksymalna wyniesie około 20 stopni. Wiatr będzie północno zachodni, umiarkowany lub dość silny. Ciśnienie rośnie. 

Jutro wspomniany ośrodek wyżowy przesunie się nad Czechy i Śląsk, nastąpi poprawa pogody i przy południowo zachodnim napływie powietrza ociepli się. Temperatura maksymalna osiągnie około 24 stopnie. We wtorek znów przejściowo może popadać, ale od środy będzie słonecznie i bardzo ciepło. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.20, a zajdzie o 21.15. Dzień będzie trwał 16 godzin i 54 minuty.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor