Pogoda w Bydgoszczy 20 sty 2023 | Redaktor
Prawdziwa zima (czyli śnieżyca) nadchodzi [POGODA]

fot. Jacek Kargól

Przyzwyczailiśmy się już, że doniesienia o opadach śniegu dotyczą Polski wschodniej i południowej, ale nie naszego regionu. Tym razem jednak jest inaczej…

Blokada cyrkulacji zachodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 23 cze 06:27

Wczoraj w programach telewizyjnych i w Internecie mogliśmy oglądać ogromne kłopoty kierowców spowowodowane przez śnieg w regionach górskich. Jutro śnieg dotrze i do nas.

Wg modeli numerycznych może spaść nawet 10 cm śniegu. Oczywiście modele nie zawsze precyzyjnie przewidują rzeczywistość co do ilości, ale możemy być prawie pewni, że śnieg będzie padać, a opad ten rozpocznie się w sobotę przed południem.

Dziś natomiast będziemy mieli w Bydgoszczy zachmurzenie duże z możliwymi przejaśnieniami, raczej bez opadów, temperatura maksymalna wyniesie +1 stopień, a wiatr będzie słaby, zmienny lub bezwietrznie. Jutro natomiast w czasie śnieżycy wiatr może być  dość silny, północno wschodni, co może spowodować zawieje i zamiecie śnieżne. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.48, a zajdzie o 16.09. Dzień będzie trwał 8 godzin i 21 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor