Pogoda w Bydgoszczy 28 maj 2018 | Redaktor
Preludium lata [POGODA]

Im bardziej wyż odsuwa się na wschód, tym u nas robi się cieplej

Przymrozki i oblodzenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:31

Mglista niedziela [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:26

Kiedy spojrzymy na dobowy wykres temperatury w Bydgoszczy (dostępny na przykład tutaj: http://monitor.pogodynka.pl/#station/meteo/253180220), to widać wyraźnie, że między 12 a 16-tą temperatura w Bydgoszczy wynosiła w niedzielę około 26 stopni. A będzie jeszcze cieplej. Do środy, kiedy ciśnienie zacznie dość szybko spadać, temperatura może osiągnąć nawet 30 stopni, a zapewne najwyższa będzie przed burzami, które zapowiadane są na środowe popołudnie. 

Dziś w Bydgoszczy ma być zachmurzenie małe, może nieco wzrosnąć po południu, bez opadów, temperatura maksymalna wyniesie około 27 stopni, a maksimum to przypadnie między godzinami 14-tą a 16-tą. Przypomnieć tu należy o zajwisku miejskich wysp ciepła, które sprawia, że w centrach miast nalezy dodać do tej temperatury maksymalnej nawet kilka stopni. Wiatr wschodni lub południowo wschodni do 20 km/h, mogą się zdarzyć porywy do 40 km/h.  

Jutro pogoda podobna, z mniejszym zachmurzeniem. W środę - możliwe burze.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.32, zajdzie o 21.00. Dzień będzie trwał 16 godzin i 28 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor