Pogoda w Bydgoszczy 17 lis 2021 | Redaktor
Przebudowa układu [POGODA]

fot. Jacek Kargól

„Zgniły” wyż, który kształtował pogodę w Polsce odsuwa się na wschód.

W chłodniejszej atmosferze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:42

Znowu burzowo [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:55

Dostaniemy się teraz w zasięg rozległego i głębokiego niżu atlantyckiego, którego centrum znajduje się nad morzem Grenlandzkim. Główny front chłodny tego niżu prowadzi słabe opady deszczu. Wchodzić on będzie do nas znad Niemiec, postępując w głąb kraju. Za tym frontem, od zachodu napływać będzie powietrze polarne o cechach morskich. W powietrzu tymrozwijać się będą zjawiska konwekcyjne, a zwłaszcza przelotne, ale słabe deszcze.

Wiatr z południowego zmieniać będzie kierunek na zachodni. Nie odczujemy jednak różnicy w dopływie światła słonecznego. Zachmurzenie nadal będzie duże, możliwe będą co najwyżej niewielkie i krótkie przejaśnienia. Dziś temperatura maksymalna wyniesie około 6 stopni. W następne dni będzie jednak systematycznie rosnąć i w weekend może przekroczyć 10 stopni, wciąż jednak przy „brzydkiej” pogodzie. Potem przyjdzie ochłodzenie.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.17, a zajdzie o 15.49. Dzień będzie trwał 8 godzin i 32 minut.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor