Pogoda w Bydgoszczy 16 lut 07:03 | Redaktor
Przed dynamiczną zmianą [POGODA]

fot. Pixabay

Tym razem słusznie przewidzieliśmy powtórkę. Znów było wieczorem w Bydgoszczy bezchmurne niebo i spadek nocnej temperatury do wartości ujemnych (-2 nad ranem).

Jesień wciąż ciepła [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:42

Zmiana dynamiki [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 1 paź 06:44

Skończyło się niepodzielne panowanie wyżu nad Europą. Znad Niemiec nasuwa się pogłębiająca się zatoka niżowa, ale początkowo warunki pogodowe nie ulegną istotnej zmianie. Dopiero w drugiej połowie dnia spodziewane jest wchodzenie nad Polskę słabych opadów deszczu wraz z frontem chłodnym. Front ten dotrze do nas późnym wieczorem. Za frontem napłynie świeża masa powietrza polarnego, w którym z powodzeniem rozwijać się będą zjawiska konwekcyjne, powodujące występowanie kolejnych przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie dziś 6 stopni, wiatr będzie wciąż jeszcze słaby, południowo zachodni.

Bardziej dynamiczne zmiany zaczną się w piątek. Szybko spadnie ciśnienie, wzrośnie siła wiatru, który w porywach będzie osiągał nawet 80 km/h, a temperatura może wzrosnąć nawet do 10 stopni. Również przyszły tydzień przyniesie prawdopodonie brak stabilizacji i szybkie zmiany warunków pogodowych. 

 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.04, a zajdzie o 16.59. Dzień będzie trwał 9 godzin i 54 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor