Pogoda w Bydgoszczy 17 sty 06:52 | Redaktor
Przed ochłodzeniem [POGODA]

fot. Jacek Kargól

Ogromny, rozległy i głęboki niż pokrywa niemal całą Europę. Jego główne centrum znajduje się nad morzem Północnym na wysokości Szkocji.

Robi się ciekawie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 2 lut 08:15

Co ciekawe, w ciągu kilku dni nastąpi zasadnicza przebudowa układu i z połączenia wyżów Azorskiego i Rosyjskiego powstanie z kolei nad naszym kontynentem wielki wyż, który zablokuje na wiele dni cyrkulację zachodnią. 

Dziś prawdopodobnie mamy ostatni dzień względnie ciepłej — przypominającej przedwiośnie — pogody. W nocy przyjdzie ochłodzenie, aż do temperatur lekko ujemnych. Zanim to jednak nastąpi, czeka nas dzień z umiarkowanym zachmurzeniem, temperaturą maksymalną około 5 stopni i umiarkowanym wiatrem południowym. Może się zdarzyć niewielki przelotny deszcz, zwaszcza w drugiej części dnia.

W nocy najbardziej charkaterystyczną oznaką zmiany będzie zwrot kierunku wiatru na wschodni, a rano na północny, temperatura minimalna wyniesie około -2 stopnie. W ciągu dnia jutro przewidywany jest deszcz ze śniegiem i temperatura maksymalna rzędu +1 stopień. I ten rząd temperatur — oscylujących wokół zera — utrzyma się prawdopodobnie na tyle długo, że zdążymy się do niego przywyczaić. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.51, a zajdzie o 16.04. Dzień będzie trwał 8 godzin i 12 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor