Pogoda w Bydgoszczy 13 lut 08:04 | Redaktor
Przejściowo mróz będzie lżejszy [POGODA]

Wciąż dominować będzie silny i rozległy wyż z centrami nad południową Norwegią i Niemcami

Napływ ciepłego powietrza [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:35

Od jutra cieplej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:10

Tymczasem nad zachodnią Rosją znajduje się niż. Z północnego zachodu napływać będzie nieco cieplejsza masa powietrza. 

Jednocześnie wyż będzie powodował tak zwaną inwersję osiadania. Oznacza to, że do pewnej wysokości odwrócony jest naturalny porządek i temperatura z wysokością nie spada ale rośnie. Taka sytuacja powstaje zwłaszcza w czasie morźnych nocy, z powodu wyziębienia gruntu, wskutek wypromieniowania ciepła. To z kolei powoduje zakłócenie unoszenia się powietrza i przy ziemi powstaje warstwa powietrza zanieczyszczonego znana jako smog. Dla części województwa kujawsko pomorskiego zostało wydane ostrzeżenie, że istnieje ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu. Służby zarządzania kryzysowego radzą, by w tej sytuacji ograniczyć spacery i wietrzenie pomieszczeń.  

Zachmurzenie dziś bedzie umiarkowane lub duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Moga wystąpić słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna może sięgnąc +2 stopni, w nocy jednak wróci mróz do -6 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, północno-zachodni i północny. 

Jutro pogoda podobna do dzisiejszej.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.07, a zajdzie o 16.56. Dzień będzie trwał 9 godzin i 48 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor