Pogoda w Bydgoszczy 20 maj 2018 | Redaktor
Rześka niedziela [POGODA]

Słonecznie, bezchmurnie, znakomita widoczność, ale bez upałów. Tak będzie przez najbliższe kilka dni

Blokada cyrkulacji zachodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 23 cze 06:27

Dzisiejsza noc była naprawdę bardzo chłodna. Termometr na bydgoskim lotnisku odnotował rano 8 stopni, ale na Osowej Górze - 5 stopni Celsjusza. Pogodę kształtuje wyż znad zachodniego Bałtyku i ten wyż z całą pewnością upałów nam nie przyniesie. Jest to zresztą przykład bardziej ogólnej prawidłowości. W Polsce jest zimno, jeśli wyż jest na zachodzie, a niż na wschodzie, wtedy bowiem napływa do nas powietrze z północy, bo masy powietrza wokół wyżu obracają na półkuli północnej zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a wokół niżu - odwrotnie. 

Będzie więc chłodno, jedynie w nasłonecznionych miejscach da się odczuć ciepło słonecznego promieniowania, w cieniu jednak temperatura nie przekroczy 20 stopni. Kolejna noc już nie będzie aż tak chłodna, ale ze spadkiem temperatury do około 10 stopni już późnym wieczorem należy się liczyć.

Poza tym pogodnie, niebo bezchmurne lub pojedyncze niewielkie chmury, widoczność znakomita, umiarkowany wiatr z północy, skręcający na północno wschodni.

Jutro i we wtorek wyż przesunie się na wschód i osłabnie, można spodziewać się w związku z tym nieznacznego ocieplenia. Nad Skandynawią rozbuduje się jednak w tym czasie kolejny ośrodek  wyżowy.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.42, zajdzie o 20.49. Dzień będzie trwał 16 godzin i 7 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor