Pogoda w Bydgoszczy 14 lip 2018 | Redaktor
Skazani na niż [POGODA]

Powrotu słonecznego lata na razie nie będzie. Chmury i deszcz towarzyszyć nam będą jeszcze wiele dni

Przymrozki i oblodzenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:31

Mglista niedziela [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:26

Najbliższe dni, a niewykluczone, że nawet tygodnie, upłyną pod znakiem pogody pochmurno deszczowej raczej niż słonecznej. Rozpogodzenia, jeśli się zdarzą, będą krótkie i niestabilne.

Jest tak dlatego, że wyż Azorski, który do niedawna zapewniał nam słoneczną pogodę, wycofuje się. Nad północnym Atlantykiem znajduje się niż, który wykazuje tendencję do połączenia się z zatoką ogromnego, wieloośrodkowego niżu południowoazjatyckiego, a zatoka ta znajduje się obecnie nad Białorusią. Gdy to się stanie, powstanie ogromny niż, który kształtować będzie pogodę w całej Europie środkowej i wschodniej, przez co najmniej najbliższy tydzień.

Dziś w Bydgoszczy będzie więc pochmurno z możliwymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Opadów powinno być mniej niż wczoraj (choć warto przypomnieć uwagę sprzed kilku dni, że precyzyjne prognozowanie letnich opadów jest niezwykle trudne, by nie powiedzieć - niemożliwe, z przyczyn obiektywnych). Temperatura maksymalna wyniesie około 23 stopnie, wiatr będzie umiarkowany z północnego zachodu, w porywach może osiągać 50 km/h. Ciśnienie wciąż utrzymuje się na poziomie tak zwanego ciśnienia normalnego (760 mm Hg czyli 1013 hPa, ciśnienie takie fizycy i inżynierowie nazywają ciśnieniem jednej atmosfery - 1kG/cm²) i zacznie spadać w poniedziałek.

Na jutro model UM proznozuje więcej przejaśnień i rozpogodzeń. Cieszmy się nimi jeśli wystąpią, bo na poniedziałek przewidziana jest kolejna ulewa. Będziemy śledzić ewolucję tych prognoz.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.38, zajdzie o 21.09. Dzień będzie trwał 16 godzin i 31 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor