Pogoda w Bydgoszczy 17 sty 2018 | Redaktor
Ślisko! [AKTUALIZACJA, PROGNOZA 13:00]

Dziś (środa, 17 stycznia) temperatura w ciągu dnia wyniesie około plus jeden stopień Celsjusza, jutro będzie plus 2. W nocy około 0.

PROGNOZA 13:00
 
Nasz znakomity felietonista Maciej Eckardt napisał na Fecebooku: Śpieszmy się kochać śnieg, tak szybko topnieje... I coś w tym jest. Temperatura w Bydgoszczy wynosi +0.4 stopnia Celsjusza (na Osowej Górze, w śródmieściu wśród ogrzewanych kamienic i mnóstwa samochodowych rozgrzanych silników z pewnością jest wyższa, być może o 0,5 do 1 stopnia). W nocy wprawdzie temperatura znów spadnie nieco poniżej zera (minimalna będzie wynosić -1 do -2 stopni). Jutro jednak będzie już +2. Wszystkiemu winien front ciepły wprowadzony przez nasuwający się z zachodu niż. Niż ten nie kontynuuje jednak swojej wędrówki na wschód. Po Atlantyku wędruje jednak kolejny, który sprowadzi opady śniegu, śnieg z deszczem, a może nawet  deszcz. Ale to stanie się najwcześniej jutro wieczorem. Teraz ciśnienie zaczęło rosnąć i wynosi 757 mm Hg. Jutro znów zacznie spadać. 
 
PROGNOZA 7:30
 
Termometry i stacje pogodowe w Bydgoszczy o godzinie 7:00 zarejestrowały -0,1 stopnia Celsjusza. Zapowiadane ocieplenie zatem rzeczywiście nadeszło. Ciśnienie wynosi 740 mm słupa rtęci powoli rośnie, ale jutro znów gwałtownie spadnie. Dziś temperatura w ciągu dnia wyniesie około plus jeden stopień jutro będzie plus 2. W nocy około 0.
 
Śnieg nie będzie już padał - aż do jutra wieczora, kiedy przewidywany jest opad topniejącego śniegu z deszczem. Ponowne ochłodzenie nadejdzie być może w nocy w nocy z piątku na sobotę. 
 
Uwaga kierowcy! Na drogach ślisko i trudne warunki do jazdy.  Czytaj tutaj: śmiertelny wypadek
 
Słońce wzejdzie dziś o 7.53, zajdzie o 16.04, dzień będzie trwał 8 godzin i 11 minut. 
 
 
Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor