Pogoda w Bydgoszczy 3 gru 07:21 | Redaktor
Spadła kolejna warstwa śniegu [POGODA]

fot. Pixabay

Znajdujemy się w tylnej części aktywnego niżu z rodowodem genueńskim, którego centrum aktualnie znajduje się się nad Wołyniem.

Jest upał — musi być ostrzeżenie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 14:37

Kontynuacja [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:37

Przesuwa się on na północny wschód i wejdzie nad zachodnią Rosję. Front okluzji rozciąga się od Pomorza Gdańskiego przez nasz region i zachodnią Wielkopolskę nad Śląsk. Słabe opady śniegu  wystąpiły nad niemal całym obszarem kraju i odchodzą w kierunku wschodnim. Z zachodu napłynie następna porcja chłodnego powietrza arktycznego które przyniesie kolejne przelotne opady.

Dziś w Bydgoszczy będzie pochmurno, przelotny śnieg nie jest wykluczony. Wiatr, przeważnie północno zachodni, będzie umiarkowany lub dość silny, porywisty, w ciągu dnia słabnący. Temperatura maksymalna wyniesie około -1 stopień.

Jutro rozbudowywać się będzie wał wyżowy łączący stary wyż znad Skandynawii z wyżem Azorskim. Ciśnienie już zaczęło rosnąć a jutro osiągnie maksimum. Ten wyż moze spowodować, że kolejna noc, z poniedziałku na wtorek, będzie pogodna, ze znacznymi spadkami temperatur.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.41, a zajdzie o 15.33. Dzień będzie trwał 7 godzin i 52 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor