Pogoda w Bydgoszczy 18 kwi 2019 | Redaktor
Susza jest niebezpieczna. A deszczu na razie nie będzie [POGODA]

Może się okazać, że to będzie kolejny rok klęski suszy. Zanim jednak dotknie ona rolników, już powoduje szkody w lasach. Wczoraj niebezpieczny pożar wybuchł niedaleko Fordonu. Słup dymu widać było aż w Koronowie.

Między jesienią a zimą [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:58

Ziąb nadciąga z północy… [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:27

Wszystkiemu winien jest suchy, północno-wschodni wiatr, który wieje już od ponad tygodnia. Wilgotność powietrza także jest ekstremalnie niska, w ciągu dnia spada nawet poniżej 35%. Nad ranem wprawdzie sięga 90, ale tak zwany punkt rosy znajduje się cały czas poniżej rzeczywistej temperatury powietrza i para wodna nie skrapla się, ani w postaci rosy, ani nawet nie resublimuje w szron w czasie przymrozków. 

Zresztą przymrozków, w dającym się przewidzieć okresie, raczej już nie będzie. Stablilność skandynawskiego wyżu spowoduje utrzymywanie się niemal identycznej pogody przez najbliższe dni. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę będzie ciepło i słonecznie w ciągu dnia, temperatura maksymalna, która wczoraj po południu osiągnęła w Bydgoszczy 18,9 stopnia, na tym mniej więcej poziomie, czyli 18 – 20 stopni, utrzyma się do świąt. Nocami będzie chłodno, ale już raczej nie mroźno. Dziś o 5-tej rano było +3,5 stopnia, i taką minimalną temperaturę można przewidywać na najbliższe doby. 

Zachmurzenie będzie małe lub chmur nie będzie w ogóle, a wciąż niestety wiać będzie wiatr z północnego wschodu, nadal wysuszając ziemię.  

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.43, a zajdzie o 19.53. Dzień będzie trwał 14 godzin i 10 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor