Pogoda w Bydgoszczy 18 sty 2019 | Redaktor
Szczypie w nosy, szczypie w uszy? [POGODA]

Wygląda na to, że przyszedł do nas jakiś rodzaj zimy. Złośliwi powiedzieliby - kieszonkowa zima, ale nie lekceważmy jej. To dopiero początek.

Nadchodzi kolejny niż [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:57

Bardzo zimny koniec lata [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:36

Temperatura o 6-tej rano rano wyniosła w Bydgoszczy +0,6 stopnia i spada. Niewielki wyż znad Alp przesuwa się przez Czechy i Słowację na Ukrainę i tam rozbuduje się nad Mołdawią i południową częścią Karpat. Dopóki będzie tam panował, będziemy mieli lekką, ale jednak mroźną zimę. 

Dziś jeszcze temperatura wyniesie około zera stopni przy pogodnym niebie, ale jutro rano powinno być już około -2 stopnie. W sobotę i niedzielę już będzie bardziej pochmurno, ale wciąż z ujemną temperaturą, również w ciągu dnia.

Wiatr będzie dziś umiarkowany z zachodu lub północnego zachodu, w sobotę już nieco słabszy, a w niedzielę ucichnie niemal zupełnie. 

Sytuacja ta, jeśli wierzyć modelowi GFS, potrwa do około połowy przyszłego tygodnia, kiedy to potężny niż przełamie tę słabą blokadę, i przetoczy się przez całą Europę.  Nie przyniesie on jednak odwilży, lecz za nim przyjdą kolejne fale chłodnego powietrza, zima zacznie się umacniać, i pod koniec przyszłego tygodnia możemy mieć mrozy nawet kilkunastostostopniowe. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.52, a zajdzie o 16.06. Dzień będzie trwał 8 godzin i 14 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor