Pogoda w Bydgoszczy 17 lut 2019 | Redaktor
Tak ciepło już nie będzie (na razie) [POGODA]

Znad Bałtyku nasunęły się chmury nad północną Polskę. W porze nocnej mogą się pojawić silne zamglenia i mgły utrudniające życie głównie kierowcom.

Ciepły front [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 00:01

Między babim latem a szarugą [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:23

Wczorajszy wzrost temperatury był - jak na tę  porę roku - naprawdę imponujący.  Rano było bowiem -1,6 stopnia, a po wschodzie słońca temperatura zaczęła rosnąć, nawet dwa stopnie na godzinę, osiągając o 15tej po południu w Bydgoszczy, aż 13,3 stopnia.  15-stopniowe różnice temperatur w ciągu doby nawet latem do małych nie należą.  W nocy temperatura zaczęła znów spadać, osiągając zero o 5-tej rano, po czym ponownie zaczęła wzrastać.

Na dziś model UM przewiduje w Bydgoszczy temperaturę ok. +7 stopni, przy pełnym zachmurzeniu, model WRF natomiast prognozuje zachmurzenie wzrastające do całkowitego i temperaturę o 2 stopnie wyższą. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, nie przekraczający 15 km/h, zachodni. Jutro nadal pochmurno, z podobną temperaturą. We wtorek prognozowane jest rozpogodzenie i pogoda podobna do sobotniej, ale tylko przed południem. Po południu się zachmurzy i może padać deszcz. 

Zachmurzenie i zmianę pogody zawdzięczamy nasuwaniu się znad Bałtyku frontu chłodnego , prowadzącego chłodne powietrze i zdecydowanie wilgotniejsze. Znad Bałtyku już nasunęły się chmury nad północną Polskę. W porze nocnej mogą się pojawić silne zamglenia i mgły utrudniające życie głównie kierowcom.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.02, a zajdzie o 17.03. Dzień będzie trwał 10 godzin i jedną minutę.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor