Pogoda w Bydgoszczy 17 lip 07:51 | Redaktor
Tchnienie tropików się powoli kończy [POGODA]

Gorące powietrze zwrotnikowe, które towarzyszy nam znów od kilu dni, nie tylko powoduje dyskomfort związany z upałem i „dusznością”, ale wiąże się z niestabilnością, prowadzącą do gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Mieliśmy ich w Bydgoszczy mniej niż na przykład w południowej Polsce, czy choćby w sąsiednim Toruniu, ale również występowały — były to ulewy i burze. Prawdopodobnie w poniedziałek epizod z powietrzem tropikalnym zakończy się i napłynie chłodniejsze i stabilniejsze powietrze znad Atlantyku.

Zmiana napływu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:08

Bez większych zmian [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 28 lip 06:49

Stanie się tak, o ile zrealizowana zostanie przewidywana przez większość modeli numerycznych przebudowa pola ciśnienia. Procesy te są jednak na tyle złożone, że pewności co do tego mieć nie można.

Na razie sięga do nas klin wyżu znad Irlandii, a od Lubelszczyzny po Pomorze rozciąga się strefa zbieżności.

Dziś w Bydgoszczy zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Mogą, ale nie muszą wystąpić przelotne opady deszczu i burze, temperatura maksymalna wyniesie około 28 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, z północy i północno-zachodni.

Jutro pogoda podobna będzie do dzisiejszej, w drugiej części dnia będzie więcej słońca.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.43, a zajdzie o 21.04. Dzień będzie trwał 16 godzin i 20 minut.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor