Pogoda w Bydgoszczy 28 lip 2019 | Redaktor
Teraz dwa dni upałów [POGODA]

Po wczorajszych popołudniowych deszczach, dziś i jutro przejściowo w Bydgoszczy poprawa pogody. I upał.

Przymrozki wciąż nas prześladują [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:39

Przymrozki i oblodzenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:31

Niedziela i poniedziałek będą gorące. Nie grożą nam jednak 40 stopniowe upały, takie jak niedawno we Francji i w Niemczech. Dziś czeka nas podobny typ pogody, jak wczoraj, jednak temperatura przekroczy 30 stopni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej sformułował ostrzeżenie o upałach dla wszystkich powiatów województwa kujawsko – pomorskiego na okres od niedzielnego południa do poniedziałkowego wieczora.

Pojawi się też więcej opadów przelotnych i burz, w czasie których prędkość wiatru może przekraczać 70 km/h.

Obecna sytuacja pogodowa wynika stąd, że wyż „Yvonne”, który transportował gorące powietrze zwrotnikowe daleko na północ, został rozerwany przez niż „Vincent”, przemieszczający się znad Polski nad Niemcy. Od wschodu napłynie do nas powietrze cieplejsze.

Pamiętać jednak trzeba, że upały, które wystąpiły w Europie zachodniej wzięły się nie tylko z napływu zwrotnikowego powietrza, ale z nagrzewania przez promieniowanie słoneczne. Nagrzewa się przede wszystkim  podłoże, przekazując następnie energię powietrzu. Nadchodzi jednak sierpień i słońce będzie coraz niżej, więc i szansa na rekorodowe upały jest coraz mniejsza. 

Podsumujmy więc: dziś w Bydgoszczy będzie początkowo pochmurno, w ciągu dnia coraz więcej pogodnego nieba, temperatura maksymalna wyniesie 31 stopni, wiatr będzie umiarkowany, wschodni. 

Jutro pogoda podobna do dzisiejszej, ale w układzie odwrotnym — rano powinno być pogodnie, a po południu nastąpi wzrost zachmurzenia.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.57, a zajdzie o 20.51. Dzień będzie trwał 15 godzin i 53 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor