Pogoda w Bydgoszczy 22 lut 2019 | Redaktor
Teraz mróz, potem znów przedwiośnie [POGODA]

Arktyczna masa powietrza dotarła do Polski pod wpływem wyżu z centrum nad Bałtykiem.

Blokada cyrkulacji zachodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 23 cze 06:27

W nocy z czwartku na piątek temperatura minimalna wyniosła od -4 st. do -7 st. na przeważającym terenie kraju. Najzimniej było w dolinach sudeckich i karpackich, gdzie spadek temperatury wyniósł do -12 st. W Bydgoszczy proces ten przebiegał dokładnie tak, jak przewidzieliśmy. Temperatura zaczęła spadać około godziny 20.00, o pierwszej w nocy osiągnęła zero, o piątej rano wynosiła -2,5 stopnia.

Dziś czeka nas słoneczny ale chłodny dzień. Według prognoz obu modeli (UM i WRF) mimo nasłonecznienia temperatura w cieniu nie przekroczy dziś zera, a następnej nocy może spaść nawet do -6 stopni. Jutro już będzie więcej chmur, bez opadów, ale cały czas mroźno. Dopiero od niedzieli wróci słoneczne przedwiośnie. Temperatura maksymalna wyniesie w niedzielę +8 stopni. Mimo, że to niedziela handlowa, lepiej więc wybrac się na spacer niż do galerii. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.52, a zajdzie o 17.12. Dzień będzie trwał 10 godzin i 20 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor