Pogoda w Bydgoszczy 30 mar 07:03 | Redaktor
Trzy bardzo ciepłe dni [POGODA]

fot. Pixabay

Jesteśmy już za frontem ciepłym, który z niewielkim zachmurzeniem przeszedł w nocy z południa na północ.

Przed kolejnym ochłodzeniem [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:01

Czas chłodu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:55

Dziś temperatura maksymalna osiągnie około 20 stopni. W chwili pisania tej prognozy niebo w Bydgoszczy było było bezchmurne, a temperatura na lotnisku wynosiła 7 stopni, ale w miarę „wznoszenia się” słońca zacznie szybko wzrastać. Spada natomiast powoli ciśnienie i będzie spadać aż do poniedziałku. Zachmurzenie ma być dziś co najwyżej małe i bez opadów. Wiatr będzie słaby, południowo wschodni. 

Jutro pogoda podobna będzie do dzisiejszej, ale z nieco większą siłą wiatru, który w porywach może osiągać 40 km/h.

W poniedziałek zobaczymy już prawdopodobnie pierwsze oznaki końca cyklu, w postaci narastającego zachmurzenia, ale temperatura nadal jeszcze będzie sięgać 19 - 20 stopni. 

Nad Atlantykiem wciąż znajduje się wielki niż, a nad morzem Północnym już formuje się ośrodek wtórny. W poniedziałek dostanie się on nad Polskę, a gdy odejdzie na wschód, nad państwa Bałtyckie i pogłębi się, zacznie ściągać zimne powietrze z północy. Taki będzie mechanizm wtorkowego załamania pogody. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.23, a zajdzie o 18.21. Dzień będzie trwał 12 godzin i 58 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor