Pogoda w Bydgoszczy 19 cze 08:21 | Redaktor
Upał dziś burza jutro [POGODA]

fot. Jacek Kargól

Dziś szczytowy moment krótkiej fali upałów. Jutro z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się front chłodny. Różnica temperatur na tym froncie będzie bardzo duża, więc może dojść do gwałtownych zjawisk.

Po deszczowej nocy [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:17

Niż na wschodzie, a wyż na zachodzie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:04

IMGW wydał na dziś ostrzeżenie drugiego stopnia dla naszego regionu: „Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C, lokalnie w niedzielę do 35°C”. Wiatr będzie początkowo słaby, w drugiej części dnia umiarkowany i dość silny, południowy. Wieczorem wiatr odwróci się i zacznie wiać z północy.

Na jutrzejszym froncie może dojść do zafalowania i utworzenia lokalnego niżu. Skutkiem mogą być silne burze, bardzo silny wiatr, nawalny deszcz i grad. Nie można też wykluczyć superkomórek burzowych.

Pierwsze zjawiska burzowe mogą pojawić się dziś w nocy. Przewidywanie dokładnego przebiegu takich gwałtownych zjawisk jest niemal niemożliwe, można coś pewniejszego powiedzieć najwcześniej na kilka godzin przed zbliżaniem się komórki burzowej, na podstawie obrazów radarowych. Wiemy, że po przejściu frontu temperatura spadnie do około 19 stopni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.20, a zajdzie o 21.18. Dzień będzie trwał 16 godzin i 57 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor