Pogoda w Bydgoszczy 10 lip 07:00 | Redaktor
Upału ciąg dalszy [POGODA]

fot. Jacek Kargól

To dziś ma być szczyt temperatury w tym cyklu. Może nawet być 33 stopnie.

Zmiana przyjdzie w poniedziałek [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:29

Jest upał — musi być ostrzeżenie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 14:37

Wschód kontynentu czyli obszary Rosji, obejmuje ten wyż, którego centrum jeszcze niedawno było nad Polską. Stwarza on warunki do napływu po jego zachodniej stronie gorących mas powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Płyną one z rejonów takich jak południowo wschodnia część Europy, w tym część morza Śródziemnego i Czarne.  Przez najbliższe dni będziemy w tej właśnie strefie, trzeba liczyć się z upałem, przelotnymi opadami i burzami.

W Bydgoszczy przewidywane jest zachmurzenie małe lub umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu i burze, zwłąszcza w godzinach popołudniowych i wieczornych. Temperatura zdecydowanie przekroczy próg 30 stopni. Wiatr ma być słaby lub umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni i południowy. W czasie burzy porywy wiatru mogą osiągać 100 km/h.
W nocy przewidywane są opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 20 mm do 40 mm. Nad ranem lokalnie możliwa krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna będzie na poziomie około 20 stopni.

Jutro nadal będzie gorąco, ale już kilka stopni mniej niż dziś. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.32., a zajdzie o 21.14. Dzień będzie trwał 16 godzin i 41 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Baner NIW

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor