Pogoda w Bydgoszczy 29 lip 2019 | Redaktor
Upału dzień ostatni? [POGODA]

Na razie chłodne powietrze nie ma skąd do nas napłynąć — w Skandynawii też są upały. Zmieni to niż znad Morza Białego.

Jeszcze jeden ciepły i pogodny dzień [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:25

Ciepło, ciepło, coraz cieplej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:22

Płytki niż „Vincent” znad południowej Polski przemieszcza się na wschód. Wyż, który do niedawna kształtował pogodę w Polsce i który przynósł Europie zachodniej rekorodowe upały, odsunął się w rejony arktyczne. Po jego wschodniej stronie dochodzi do znacznego kontrastu temperatur. W takich warunkach uformuje się nad Morzem Białym aktywny niż, który będzie miał spore znaczenie dla dalszego rozwoju sytuacji.

Tymczasem jeszcze dziś do Polski napływa ze wschodu upalne i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. W ciągu dnia w Bydgoszczy zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami może wzrosnąć do dużego. Od godzin południowych mogą się zdarzyć (mało jednak prawdopodobne) przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna — podobnie jak wczoraj — wyniesie 31 stopni. Wiatr będzie słaby, wschodni. W czasie ewentualnych burz możliwe jednak są porywy wiatru do 85 km/h. Ciśnienie będzie rosnąć.

Jutro pogoda będzie w zasadzie podobna do dzisiejszej, ale kierunek napływu powietrza i wiatru zmieni się na północny, a temperatura będzie o 1 – 2 stopnie niższa. Nie będzie to już więc upał trzydziestostopniowy, ale nadal temperatura będzie uciążliwa. Na razie chłodne powietrze nie ma skąd do nas napłynąć — w Skandynawii też są upały! Dopiero po zachodniej stronie wspomnianego niżu pojawi się przepływ powietrza z rejonów Murmańska. I będzie szansa na stopniowe ochłodzenie. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.00, a zajdzie o 20.48. Dzień będzie trwał 15 godzin i 47 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor