Pogoda w Bydgoszczy 5 lut 08:23 | Redaktor
Uspokojenie [POGODA]

fot. Justyna Krysztoforska

Rozległy wieloośrodkowy wyż rozciąga się od wysp Azorskich aż po Ural. Jeden z ośrodków tego wyżu znajduje się nad Polską.

Cisza przed burzą? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:32

Ostatni ciepły dzień [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 24 mar 06:42

Wzrasta ciśnienie, spada temperatura i spada prędkość wiatru. Stacja IMGW odnotowała w Bydgoszczy o 6 rano temperaturę -9 stopni. Nasze prognozy były trafne — wiele mediów głównego nurtu zapowiadając -15 stopni przesadziło. W ciągu dnia możemy się spodziewać maksymalnej tempratury około -1 stopnia. Przeważać będzie umiarkowane lub duże zachmurzenie z przejaśnieniami, raczej już bez opadów.

Również najbliższej nocy można się spodziewać spadków temperatury tego samego rzędu. Następne dni przyniosą wzrost zachmurzenia, najpierw przez chmury piętra wysokiego Cirrus, Cirrostratus, następnie średniego Altostratus i niskiego Cumulus oraz Stratocumulus. Chmury te — związane z frontem okluzji przebiegającym między „polskim” a „brytyjskim” ośrodkiem wyżu — mogą przynieść jutro wieczorem słabe opady śniegu, postępujące od zachodu.

W ciągu najbliższych dni ciśnienie będzie wysokie, zachmurzenie duże lub umiarkowane. Temperatury maksymalne nie przekroczą zera. W drugiej połowie tygodnia można się spodziewać znów pogodniejszych dni, ale i noce wtedy będą pogodne, a spadki temperatur mogą sięgnąć minus kilkunastu stopni.

Obraz dopełniać będzie słaby wiatr lub aura bezwietrzna, co niestety sprzyjać będzie zanieczyszczeniu powietrza przez pył, zwany smogiem.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.24, a zajdzie o 16.39. Dzień będzie trwał 9 godzin i 15 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor