Pogoda w Bydgoszczy 24 paź 2019 | Redaktor
Wciąż jeszcze ciepło [POGODA]

Europa północno zachodnia, środkowo zachodnia oraz rejon morza Śródziemnego będzie w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi, na pozostałym obszarze dominować będą wyże.

Chłodniejsza fala [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:13

Trochę cieplej, ale deszczowo [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:04

Wał wyżowy, o którym pisaliśmy dwa dni temu, zgodnie z naszymi przewidywaniami został wczoraj przerwany. Nad Polskę nasunie się zatoka głębokiego niżu znad Atlantyku. Z południa napływać będzie nadal bardzo ciepła masa powietrza.

Prognozy zachmurzenia i temepratury nadal się bardzo różnią w zalezności od modelu. Podajemy prognozę wg modelu WRF, która w ostatnich dniach okazała się bliższa rzeczywistości, korygując ją nieco jeśli chodzi o wystepowanie mgieł, bo ten model ich nie przewidział, a dziś rano również komunikat METAR bydgoskiego lotniska podawał ograniczoną do 600 m widoczność. Początkowo więc wystapi w znów w Bydgoszczy mgła, która będzie ustępować i w ciągu dnia zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna od wyniesie około 19 stopni. Wiatr będzie słaby, południowo-wschodni.  

W nocy zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, temperatura minimalna około 10 stopni.  

W piątek zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, tylko po południu lub wieczorem wzrastające do dużego, ze słabymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie około 17 stopni.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.31, a zajdzie o 17.32. Dzień będzie trwał 10 godzin i 1 minutę.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor