Pogoda w Bydgoszczy 6 lut 06:55 | Redaktor
Wciąż po cieplejszej stronie [POGODA]

fot. Pixabay

Główny front, oddzielający powietrze ciepłe od chłodnego, nadal przebiega na północ od nas: od morza Czarnego, przez Ukrainę, Białoruś, Litwę i Bałtyk, następnie przez Danię i wyspy Brytyjskie aż nad Atlantyk.

Przed wielkim ociepleniem [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:05

Niż genueński [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 27 lut 07:12

Wzdłuż tego frontu przemieszczać się będzie centrum niżu znad północnego Atlantyku
nad Bałtyk. W Bydgoszczy przewidywane jest dziś zachmurzenie całkowite. Nadal występować będą opady deszczu, które przejściowo mogą zaniknąć po południu, jednak w nocy powrócą i staną się intensywne. Temperatura maksymalna wyniesie około 8 stopni. Wiatr będzie znów dość silny, zachodni, jego prędkość będzie wzrastać, po południu, wieczorem i w nocy w porywach może osiągać 70 km/h. Ciśnienie będzie spadać.

W nocy z wtorku na środę tempratura zacznie spadać i przez kolejne dwie doby będziemy mieli chłodniejsze powietrze, nocami z czwartku na piątek i z piątku na sobotę temperatury będą prawdopodobnie ujemne, za to wiatr osłabnie prawie do zera. Weekend zapowiada się znów ciepły, nawet do 10 stopni.

Okazuje się, że arktyczne powietrze, które zapowiadały niektóre modele, na razie jednak nie napłynie. Przedwiośnie zatem trwa. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.21, a zajdzie o 16.42. Dzień będzie trwał 9 godzin i 20 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor