Pogoda w Bydgoszczy 4 kwi 2019 | Redaktor
Wiosna się umacnia [POGODA]

Pogodę w Polsce kształtuje „pochylnia”, która się utworzyła między niżem a wyżem, a która umożliwia napływ do nas ciepłego powietrza

Pochmurno, słabe opady [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:10

Bez ocieplenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:14

Zachodnia część Europy będzie pod wpływem niżów, z ośrodkami nad wyspami Brytyjskimi, Niemcami i morzem Barentsa, jedynie wschodnie krańce kontynentu są w zasięgu rozległego wyżu znad zachodniej Rosji. Pogodę w Polsce będzie kształtować swoista „pochylnia”, która się utworzyła między wspomnianym niżem a wyżem. Umożliwa ona napływ do nas ciepłego powietrza z południowego wschodu. Jest to jednak, jak już wczoraj wspominaliśmy, powietrze polarne morskie, a więc zawierające spory zasób wilgoci.

Dziś w Bydgoszczy zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, okresami może wzrastać do dużego. Temperatura maksymalna wyniesie około 16 stopni. Wiatr będzie wciąż dość silny, w porywach do 60 km/h  południowo-wschodni. W obszarach górskich wieje jeszcze silniej.

W nocy zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane. Mogą się zdarzyć słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna spodziewana jest na poziomie około 6 stopni. Wciąż będzie wiał dość silny i porywisty wiatr.

W piątek zachmurzenie będzie  umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna wyniesie  około 17 stopni. Wiatr nieco już słabszy, ale wciąż odczuwalny.  Jak widać temperatura systematycznie rośnie, choć model UM na sobotę przewiduje jej spadek do około 15 stopni i deszcz. Zaryzykujemy jednak tezę, że radykalnego ochłodzenia przed świętami raczej nie należy się spodziewać.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.15, a zajdzie o 19.28. Dzień będzie trwał 13 godzin i 12 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor