Wreszcie jest cieplej! [POGODA]
![Wreszcie jest cieplej! [POGODA]](/photo/article/w770/29547.jpg)
fot. własne
Południe Europy jest pokryte wałem wyżowym, a północ znajduje się pod wpływem dwóch niżów. Centrum jednego z nich znajduje się na północ od Petersburga, a drugiego — w połowie drogi między Irlandią a Islandią. Przedzielone są one klinem wyżowym skierowanym na północ, a osadzonym we wspomnianym wale. Polska jest wewnątrz tego klina, we wschodniej jego części.
Inne z kategorii
Nad całą Polską niebo jest bezchmurne! [POGODA]
Front idzie z zachodu [POGODA]
W Bydgoszczy przewidywane jest dziś zachmurzenie umiarkowane, raczej bez opadów, temperatura maksymalna wyniesie około 24 stopnie, wiatr będzie umiarkowany, zachodni.
Noc również będzie pogodna i ciepła - temperaturatura minimalna przewidywana jest na poziomie 13 stopni.
Jutro wspomniany klin wyżowy zacznie się odsuwać na południowy wschód, ustępując atlantyckiemu niżowi, który wejdzie w godzinach wieczornych nad Skandynawię, przynosząc i u nas falę deszczu. W niedzielę będzie więc początkowo słonecznie, ale wieczorem zacznie się chmurzyć aż do wystąpienia deszczu i burz. Temperatura maksymalna wyniesie aż 27 stopni.
Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.28, a zajdzie o 21.03. Dzień będzie trwał 16 godzin i 35 minut.
Pogodyn
Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego