Pogoda w Bydgoszczy 15 lut 2020 | Redaktor
Wyż i ocieplenie [POGODA]

Będziemy dostawać się w zasięg rozległego niży „Uta” i „Victoria” znad północnych akwenów Atlantyku.

Po deszczu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:35

Gorący podmuch z południowego zachodu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 15 cze 06:38

Ostatniej doby przeszedł przez nasz kraj niewielki niż „Tomris”. Przyniósł on uspokojenie wiatru i  słabe opady oraz ochłodzenie o kilka stopni. Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, rozbudował się nad Europą klin wyżowy, postępujący na wschód. Kiedy znajdziemy się po jego zachodniej stronie, to rozpocznie się napływ cieplejszego powietrza z południowego zachodu. Wtedy  będziemy dostawać się w zasięg rozległego wieloośrodkowego niżu znad północnych akwenów Atlantyku. Jego centra zostały nazwane „Uta” i „Victoria”. Jutro dojdzie do nas front ciepły i fala ciepłego powietrza z temperaturą około 10 stopni lub więcej, z jednoczesnym wzrostem prędkości wiatru. Efekt ten będzie krótkotrwały, bo w poniedziałek lub wtorek zacznie napływać powietrze nieco chłodniejsze. Tak jak już pisaliśmy, wspomniany wieloośrodkowy niż będzie kierował się nad Morze Barentsa. 

Dziś w Bydgoszczy początkowo zachmurzenie będzie duże, z możliwymi rozpogodzeniami w ciągu dnia i po południu. Temperatura maksymalna wyniesie 5 stopni, wiatr będzie słaby, południowy. Jutro zachmurzenie raczej duże z przejaśnieniami, wiatr umiarkowany i dość silny (w porywach w niedzielę do 70 km/h, a w poniedziałek do 90 km/h), południowy, temperatura maksymalna około 10 stopni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.05, a zajdzie o 16.58. Dzień będzie trwał 9 godzin i 53 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor