Pogoda w Bydgoszczy 19 lut 07:29 | Redaktor
Wzrost temperatury [POGODA]

Dziś i jutro +5 stopni, w niedzielę 6, a w poniedziałek 8. Śnieg będzie topniał.

Przekropnie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:32

Znowu chłodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:07

Następuje powolna, lecz radykalna zmiana sytuacji w atmosferze. Zatoka niżowa znad Rosji, która jeszcze niedawno umożliwiała napływ do nas mroźnego powietrza arktycznego, przesuwa się na wschód. Klin wyżowy znad morza Śródziemnego podąża za nią. Związany z tym klinem obszar ciepła obejmie w przyszłym tygodniu niemal cały kontynent, aż po północne rubieże półwyspu Skandynawskiego. Do nas również napływać będzie ciepłe powietrze z południowego zachodu i zachodu. Nocami jednak temperatury będą jeszcze przez jakiś czas ujemne. Spowolni to roztopy, które grożą podtopieniami, a nawet powodzią.

Zachmurzenie będzie dziś w Bydgoszczy duże, przed południem, a być może także wieczorem, przewidywane są opady deszczu ze śniegiem lub deszczu. Temperatura sięgnie +5 stopni, wiatr będzie umiarkowany, słabnący w ciągu dnia, południowo wschodni.

Jutro opadów być już nie powinno. Około południa możliwe przejaśnienia lub rozpogodzenia. Temperatura maksymalna około +5 stopni. Wiatr słaby, południowy. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.55, a zajdzie o 17.07. Dzień będzie trwał 10 godzin i 12 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor