Pogoda w Bydgoszczy 8 maj 2019 | Redaktor
„Yukon” przyjdzie jutro [POGODA]

Zgodnie z wczorajszą naszą zapowiedzią, niewielki wyż przeszedł już przez Polskę i przesuwa się na wschód.

Arktyczne słońce [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:02

Recydywa chłodu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:42

Spowodowało to już zmianę kierunku napływu powietrza na południowy. Z tego też powodu dzisiaj będzie nieco cieplej. Temperatura maksymalna powinna osiągnąć w ciągu dnia około 15 stopni (wczoraj i przedwczoraj w najcieplejszym momencie było 13 stopni).

Zachmurzenie dziś będzie zmienne, przez większą część dnia umiarkowane, bez opadów. Wiatr będzie umiarkowany, po południu dość silny, południowy, skręcający na południowo wschodni. 

W nocy sytuacja atmosferyczna ulegać będzie dość istotnemu przekształceniu. Ciśnienie zacznie spadać, a prędkość wiatru będzie rosnąć. Będzie to związane z nasuwaniem  się od zachodu zatoki dość głębokiego niżu znad morza Północnego. Pisaliśmy o tym niżu już wczoraj, niemiecka służba meteorologiczna DWD nadała mu imię „Yukon”.  

Jutro cała Europa zachodnia i częściowo środkowa będzie w strefie opadów związanych z tym niżem. Mamy nadzieję, że opady te dojdą i do nas, bo bilans wodny po dramatycznej kwietniowej suszy, wciąż jeszcze nie został wyrównany.  Według modelu UM deszcz będzie padał u nas jutro przed południem do około godziny 15-tej. Zachmurzenie będzie duże lub całkowite, a temperatura utrzyma się na poziomie około 10 stopni. 

W piątek czeka nas kolejny wzrost temperatury, nawet do 17 stopni, ale po południu możliwy będzie kolejny deszcz. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.02, a zajdzie o 20.28. Dzień będzie trwał 15 godzin i 26 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor