Pogoda w Bydgoszczy 5 mar 2019 | Redaktor
Wiatr wieje od Benneta. A Cornelius nas rozgrzeje [POGODA]

Niż Bennet (wg nazewnictwa niemieckiej służby DWD) jest już nad środkowym Bałtykiem, na wysokości zatoki Ryskiej.

Pochmurno, słabe opady [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:10

Bez ocieplenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:14

Wiatr wiał w Bydgoszczy rano z prędkością około 35 km/h. Przewiduje się, że w ciągu dnia może wiać jeszcze trochę mocniej (do około 40 km/h) a w porywach nawet do 80, z południowego zachodu. IMGW wydał w związku z tym dla województwa kujawsko-pomorskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. 

Niż, jak przewidywano, powędruje dalej na wschód. Jutro dostaniemy się od południa pod wpływ słabego klina wyżowego, który będzie się rozbudowywał, ale na wschód od nas, w stronę Ukrainy i Białorusi.  My natomiast będziemy w następnych dniach pod wpływem kolejnych niży, wędrujących znad Atlantyku, z których następny, Alexander, znajduje się już nad morzem Norweskim. Za nim przemieszcza się Cornelius.

Zachmurzenie będzie dziś duże. Możliwe są przelotne opady deszczu, a nawet burze. Temperatura maksymalna wyniesie w Bydgoszczy 6 stopni. Wiatr po południu stopniowo będzie słabnąć.

W nocy spadek temperatury - być może nawet do około zera. Niewykluczony deszcz ze śniegiem. Jutro możliwe rozpogodzenie, zwłaszcza po południu, temperatura maksymalna wynioesie około 8 stopni. W czwartek, gdy przyjdzie front ciepły niżu Cornelius, temperatura może wzrosnąć nawet do 17 stopni. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.27, a zajdzie o 17.34. Dzień będzie trwał 11 godzin i 7 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor