Pogoda w Bydgoszczy 30 sty 2019 | Redaktor
Zero [POGODA]

Stało się dokładnie tak, jak zapowiedzieliśmy. Temperatura waha się wokół zera, osiągając około +1 stopień w ciągu dnia i minus kilka stopni w nocy.

Dziś o 5.00 rano, w związku z rozpogodzeniem, było w Bydgoszczy -3 stopnie. W ciągu dnia spodziewane jest utrzymanie się rozpogodzenia, jeśli tak się stanie, temperatura dość szybko z kolei wzrośnie, dzięki nasłonecznieniu, jednak dziś zera prawodopodobnie nie przekroczy. Kolejnej nocy znów spodziewany jest lekki mróz, z tym że już z zachmurzeniem całkowitym, które utrzyma się niestety także jutro.  Temperatura maksymalna wyniesie jutro około +1 stopień. Wrócimy zatem do pogody ponurej, pochmurnej, a nawet mglistej. 

Spoglądając na zjawiska pogodowe szerzej, zauważyć trzeba niż, który uformował się nad północnym Atlantykiem. Niemcy już go ochrzcili. Nazywa się Pirmin. Ten niż, dość sporych rozmiarów i głębokości, będzie się przesuwał na południowy wschód, dojdzie do Zatoki Biskajskiej i stamtąd przed weekendem wejdzie nad kontynent, przynosząc początkowo ocieplenie, a następnie ochłodzenie. 

Tak więc nieco cieplej będzie w sobotę, zaś na początku przyszłego tygodnia wrócimy do naszego zera.  

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.35, a zajdzie o 16.26. Dzień będzie trwał 8 godzin i 51 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor