Pogoda w Bydgoszczy 3 lut 2023 | Redaktor
Zima? Nie, to tylko kolejny epizod śnieżycy… [POGODA]

fot. Jacek Kargól

Dziś rano (6.00) bydgoskie lotnisko podawało temperaturę -2 stopnie. IMGW wydał ostrzeżenia — prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm oraz zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie.

Blokada cyrkulacji [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:44

Niż, który prognozowaliśmy dwa dni temu, jest nad Bałtykiem i zostanie „zepchnięty” przez klin wyżowy na południe. Przechodząc przez Polskę przyniesie wspomnianą śnieżycę. Wiatr będzie dość silny i porywisty, w ciągu dnia południowy, wieczorem zmieni kierunek na zachodni, a w nocy — na północny. 

Największa intensywność opadów spodziewana jest około południa. Jednocześnie temperatura wzrośnie do około +4 stopni, a wieczorem zacznie spadać i w nocy znów osiągnie do -3, powodując prawdopodobnie zamarzanie błota pośniegowego. 

Ostrożność powinni zachować nie tylko kierowcy, ale i piesi. Pośpiech w tych warunkach może się bardzo źle skończyć. 

Jutro wzrost ciśnienia, rozpogodzenia i temperatura maksymalna w okolicach zera. I z takimi temperaturami — zero lub nieco poniżej — należy się liczyć w dniach następnych. Nocami natomiast mogą się zdarzać całkiem spore mrozy. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.27, a zajdzie o 16.35. Dzień będzie trwał 9 godzin i 8 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor