Pogoda w Bydgoszczy 19 lis 05:43 | Redaktor
Zima pokazuje co potrafi [POGODA]

fot. Pixabay

Wyż Skandynawski tworzy z wyżem Azorskim rodzaj siodła, przebiegającego nad wyspami Brytyjskimi. Na południowy wschód od tego siodła znajduje się wieloośrodkowy, rozległy układ niżowy. Jego lokalne centra znajdują się nad północno-zachodnią Polską, nad wschodnią Ukrainą i nad Włochami. Nadal napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego.

Susza i zmiana [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 7 cze 07:17

W ciągu dnia zachmurzenie w Bydgoszczy będzie przeważnie duże. Temperatura maksymalna wyniesie około -2 stopnie. Wieczorem spodziewana jest śnieżyca. IMGW wydał ostrzeżenie dla naszego regionu — prognozowane są opady powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm, lokalnie 15 cm. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany z kierunków południowych, w czasie śnieżycy może być dość silny i porywisty, tworzący zawieje i zamiecie. Ciśnienie będzie spadać.

Jutro rano opady śniegu będą zanikać, wiatr osłabnie, a temperatura maksymalna wzrośnie do około zera. W nocy z niedzieli na poniedziałek spodziewany jest jednak powrót mrozu, ze spadkiem temperatury nawet do -9 stopni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.20, a zajdzie o 15.46. Dzień będzie trwał 8 godzin i 26 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor