Pogoda w Bydgoszczy 9 mar 2023 | Redaktor
Zima znów atakuje [POGODA]

fot. Pixabay

Wiatr i deszcz ze śniegiem — to chyba najkrótszy opis pogody, której najbardziej nie lubimy.

Blokada cyrkulacji zachodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 23 cze 06:27

Ale właśnie taką aurę będziemy musieli znosić przez najbliższe trzy dni, bo z zachodu na wschód wędrują kolejne niże, które spowodują szybkie i znaczne zmiany we wszystkich parametrach pogody.

Dziś jeszcze opady będą niewielkie lub bez opadów, ale wiatr wschodni osiągać będzie w porywach około 40 km/h. Główna fala opadów najpierw śniegu, a potem śniegu z deszczem, przyjdzie w nocy i nad ranem. Dziś temperatura maksymalna wyniesie w Bydgoszczy +1 stopień, w nocy spadnie do -1. 

W nocy i przez cały piątek będzie też gwałtownie spadać ciśnienie, osiągając w sobotę rano około 740 mm słupka rtęci. Wtedy osłabnie też wiatr, znajdziemy się bowiem „w oku cyklonu”. Jednak w miarę dalszej wędrówki niżu na wschód, wiatr znów będzie się wzmagał i w sobotę (tym razem z północnego zachodu) może przekroczyć w porywach 70 km/h, przy zanikających opadach i wzrastającym ciśnieniu. Zapowiadane od kilku już dni ocieplenie dotrze do nas najprawdopodobniej w poniedziałek.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.16, a zajdzie o 17.41. Dzień będzie trwał 11 godzin i 25 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor