Pogoda w Bydgoszczy 20 lut 17:22 | mk
Znów ma silnie wiać! Kolejne ostrzeżenie IMGW

fot. ilustracyjna, Jacek Kargól

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie  m.in. dla Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. W nocy (20/21 lutego) i w ciągu dnia (21 lutego) prognozowany jest silny wiatr, w porywach wiejący z prędkością do 90 km/h.

Syndrom dnia wczorajszego… [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:11

Ni to zima, ni przedwiośnie… [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:40

Zgodnie z prognozą w poniedziałek (21 lutego) od godziny 3.00 do 18.00 może wystąpić silny wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Możliwe są też burze. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80 procent. Stopień zagrożenia: 1.

SMS z informacją o zagrożeniu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało do mieszkańców 14 województw. „Uwaga! W nocy i jutro (20/21 lutego) porywisty wiatr i burze. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie zatrzymuj się pod drzewami. Zostań w domu, jeśli możesz” – brzmi komunikat.

W wyniku wichury, która przetoczyła się przez Polskę w nocy z 18 na 19 lutego i 19 lutego w regionie przez pewien czas pozbawionych prądu było ok. 115 tys. odbiorców; między innymi uszkodzenia dachów i ułamane gałęzie zagrażające bezpieczeństwu były powodem licznych interwencji straży pożarnej.

mk Autor