Pogoda w Bydgoszczy 3 lut 2019 | Redaktor
Znowu chłodniej [POGODA]

Krótki ciepły epizod ma się ku końcowi. W Bydgoszczy o 7 rano temperatura wyniosła +0,7 stopnia, przy gruncie mogło być miejscami poniżej zera. 

Burze blisko, coraz bliżej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:03

Ale wczoraj w całym kraju było znacznie powyżej zera - w Krakowie 13 stopni, a u nas 5. Dzisiaj tylko we wschodniej części Polski utrzyma się ciepłe powietrze. Nad zachodnią część kraju już w nocy rozpoczął się napływ masy chłodej. Przyniosła ją tylna część niżu. Obejmuje on centralną i wschodnią część Europy i ma dwa ośrodki - jeden nad północnym Bałtykiem (wg niemieckiej służby DWD nazywa się Pirmin), a drugi aż w basenie śródziemnomorskim (Quirin). Mamy też od zachodu rozbudowujący się klin wyżowy, który aktualnie sięga od Hiszpanii przez Francję po Niemcy.

Niż będzie odchodził na północ, u nas od zachodu będzie nasuwał się klin wyżowy, ale pogoda nie bedzie spokojna, bo odchodzący niż ma w naszym regionie skompllikowany system pofalowanych frontów. Napłynie chłodniejsze powietrze z północnego zachodu ze słabymi opadami śniegu lub deszczu ze śniegiem.

Padać zacznie w Bydgoszczy po południu. Temperatura wyniesie +2 do +3 stopni, a w nocy spadnie do zera. Zachmurzenie będzie duże, a po rozpoczęciu opadów całkowite. Wiatr bedzie słaby, północny, w nocy przybierający na sile i skręcający na północno zachodni. Ciśnienie już zaczęło rosnąć.

Jutro opady powinny ustać, mogą pojawić się niewielkie przejaśnienia, temperatura do +2 stopni, wiatr nieco silniejszy - północno zachodni.

 Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.29, a zajdzie o 16.35. Dzień będzie trwał 9 godzin i 6 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor